english | magyar
 
     
Kövess minket!

Konzultáció / Rekreáció

Betegségmegelőző hatású Egészségfejlesztő tanácsadás

Napjainkig minden korban és helyen másként álltak az egészség fogalmához. Az ókori Kínában és Távol-Keleten nagyon fontosnak tartották a megelőzést! Az ókori görögöknél az egészség dimenziói: templom, színház, tornaterem voltak. A római birodalom fontosnak tartotta a népegészséget (vízvezeték, jól szervezett házak, fürdők, ...) A korai kereszténység teljesen másképp gondolkozott, új fogalmat vezetett be: könyörületesség. Egyre inkább a rossz állapotú betegek felé irányult a figyelem. Eleinte a kolostorokban papok gyógyítottak, majd orvosok kerültek ezekbe a kolostorokba. Szenvedés teli, betegség centrikus világ volt.

Igazán nagy változás a 17. században következett be, elindult az ún. természettudományos gondolkodás. Felfedezték a vérkeringést, mikroszkópot használták és évről-évre egyre többet fejlődött az orvostudomány. Az emberi test felépítésének és működésének megismerésével párhuzamosan egyre többet tudtak meg a betegségfolyamatokról, beleértve a fertőző betegségeket is. A II. világháború utáni időszakot a betegségspektrum megváltozása, a krónikus, nem fertőző betegségek megjelenése- "az egészséges beteg" emberek növekvő aránya jellemezte. Később a fertőző betegségek okozta halálozás csökkent; a krónikus, nem fertőző betegségek okozta halálozás nőtt.

A múlt század közepén megjelent az új egészségfogalom, az egészségmegőrzés újszerű gyakorlata. (ld. Egészségügyi Világszervezet - WHO (1948): Az egészség a teljes fizikai, mentális és szociális jólét állapota és nemcsak a betegség vagy fogyatékosság hiánya.) A WHO ottawai egészség - meghatározása szerint az egészség olyan állapot melyet jellemez az:

  • anatómiai integritás
  • a teljesítményre való képesség
  • a személyes értékek, a családi, munka és a közösségi szerep
  • fizikai, biológiai és társadalmi stresszel való megküzdés
  • a betegség és a korai halál rizikóitól való mentesség

Egészséges életmód összetevői:
  • személyi higiénia
  • stressz kezelés, stressz szűrés
  • egészséges táplálkozás
  • nem dohányzás, drogtagadás
  • kevesebb alkoholfogyasztás
  • kiegyensúlyozott szexualitás
  • szűrővizsgálaton való részvétel, időben történő orvoshoz fordulás
  • baleset megelőzés
  • az egyéni környezettisztelet, környezetvédelem
  • egészségmegőrzés szemléletének elfogadása
  • több mozgás

A rekreációs tanácsadás egyre fontosabb szerepet tölt be az egészséges életmód kialakításában, saját magunk, családtagjaink, környezetünk és gyermekeink egészségének védelmében. Manapság megengedhetetlen, hogy úgy éljük a hétköznapjaink nagy részét, hogy nem teremtünk kapcsolatot tudatosan a testünkkel, lelkünkkel és szellemi képességeinkkel. Ennek eszközéül szolgálhat bármely rekreációs program, amely megteremti a kiegyensúlyozott - aktív minőségi életet.

Bízunk benne, hogy idővel segíteni tudjuk tagjaink rendszeres fizikai aktivitását, egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozását, káros szenvedélyektől való mentességét, és optimista életszemléletre való törekvését. "Az élet meghosszabbításának titka, hogy meg ne rövidítsük." - írta Móra Ferenc. Meghosszabbítani pedig úgy tudjuk, ha komolyan vesszük, hogy az egészség érték. Vigyázzunk rá!

CMA Alternatív mozgás- és masszázsterápia


Az egészséges emberekre is nagyon jó hatással van, hiszen betegségmegelőző hatású. Az energiaáramlás zavara hosszabb távon különböző betegségek okozója lehet. Az energiablokkokat konfliktus és a meghasonlás dilemmája hozza létre. Ha ezeket nem oldjuk fel időben, rombolni kezdik a szervezetet és betegségekben nyilvánulnak meg. Az energiablokkok felszabadítása által helyreáll a test harmóniája, az energiaáramlás beindul.

A különleges masszázsfogásokkal és kimozgatásokkal egybekötött energetikai kezelés az akupunktúrás energiavezetékeken elhelyezkedő pontok stimulálásából áll. A nyújtó és feszítő fogások valamennyi ízületre és izomcsoportra hatnak, megszüntetve az ízületekben lévő blokkokat is. Az izmok lassú, haránt irányú eltolásával további élettani hatásokat vált ki.

A masszázs lazítja a kötőszöveteket, izmokat, növeli a helyi vér- és anyagcsere keringést, javítja a nyirokáramlást, erősíti az immunrendszert, segíti a méreganyagok kitisztulását a szervezetből, melyet folyadékbevitellel lehet tovább fokozni. A hagyományos terápiákkal ellentétben a hatást közvetlenül a kiváltó okra gyakorolja.

Jótékonyan hat a vegetatív idegrendszerre, ezért fájdalomcsillapító hatása is van, hatékonyan alkalmazható alvászavarok esetén is. A kezelés hatására a szorongások, belső- lelki feszültségek oldódnak.

Fiataloknak


A tartásjavítás, gerincferdülés és a lúdtalp kezelésében segít. A mozgásszervi megbetegedések kialakulása gyakran a mozgáshiányos életmódra vezethető vissza, a későbbi megbetegedések elkerülése miatt kiemelten fontos a rugalmas és erős vázizomzat felépítése az ifjú korban.

Sportolóknak


A sportolók igen nagy igénybevételnek teszik ki szervezetüket, ezen belül is leginkább a váz-izom rendszert. Mára a sportolók eljutottak arra a szintre, hogy az átlagember számára emberfelettinek tűnő teljesítményre képesek. Ez különösen igénybe veszi a csontokat, az ízületeket és az izmokat. Az igénybevétel magas szintje miatt a sérülések veszélye fokozottabb. Izomhúzódások, porcsérülések bekövetkezése szinte mindennapos.

A CMA módszer alkalmas a sporttevékenység, versenyidőszak előkészítésére, a fáradtság csökkentésére, valamint a sérülések megelőzésére. A rendszeres masszázs és a nyújtások hatására a sportolók teljesítőképessége akár 30%-al is növekedhet, hiszen az oxigénnel, tápanyagokkal bőven ellátott izomzat jobban működik, munkabírása fokozódik, az izommunka gyors és kitartó lesz. Nem klasszikus sportmasszázs, gyógymód, amit Thaiföldön kórházakban is alkalmaznak a fájdalmak megszüntetésére, a váz-izom rendszer sérüléseinek gyors meggyógyítására. A klasszikus sportmasszázs célja a megterhelt izomzat regenerációja, az izomláz elmúlásának gyorsítása, az izomrostok között felgyülemlett salakanyagok távozásának elősegítése. Az alkalmazott masszázs technikával csúcsformában tarthatjuk izmaik, ízületeik rugalmasságát, csökkenthetjük a merevséget és növelhetjük a terhelhetőséget.

További alternatív rekreációs terápiák


Reflexológia, Fitoterápia; Táplálkozástan; Homeopátia; Bach-virág terápia; Schüssler sók; Aromaterápia, Színterápia; Ayurveda; Hagyományos Kínai Orvoslás; Kineziológia; Hellinger terápia.
Top